امام سجاد علیه السلام می‌ فرمایند : « نحن ابواب الله و نحن صراط المستقیم »

نامه گندمکاران به رهبری ؛ به داد کشاورزان برسید!

نویسنده : محمد | تاریخ : 03:48 ب.ظ - سه شنبه 7 فروردین 1397

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/522/1564546/a151.jpg

« محضر ارجمند مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای ؛ با اهدا سلام ، تحیات و آرزوی طول عمر و سلامتی برای آن رهبر بزرگوار که سایه کرامتش همواره نشانه شکوفایی و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی است ، افتخار دارم به نمایندگی از جامعه بزرگ گندم‌ کاران کشور ضمن تبریک حلول سال نو و بهار طبیعت ، انتظارات به جا مانده‌ ای از آنان را تقدیم حضورتان نمایم.

  انتظاراتی که علی‌ رغم بعضی از کم‌ مهری‌ ها که یقین دارم به دست تدبیر آن رهبر گرانقدر گشوده تا سالی پربار برای مردم ما نوید داده شود. کشاورزان کشورمان حیاتی‌ ترین و البته آسیب‌ پذیرترین شاخه اقتصادی بخصوص در بحران اقلیمی پیش‌ رو را تشکیل می‌ دهند. در شرایطی که قدرت‌ های زورگوی جهانی اینک و البته به خیال خود به نظام جمهوری اسلامی چنگ و دندان نشان می‌ دهند.

  جایگاه این قشر زحمت‌ کش در چرخه اقتصادی توانمند و بیش از پیش آشکار می‌ شود. اهمیتی که همواره و در فرصت‌ های پرشمار در رهنمودهای ارزنده و به ویژه در راهبرد ابلاغی « اقتصاد مقاومتی » آن رهبر گرامی مورد تأکید و حمایت قرار گرفته است.

  توصیه‌ های مکرر و موکد حضرتعالی بخصوص در شهریور ۱۳۹۴ در حمایت از دستیابی به امنیت غذایی و به طور خاص تحقق خودکفایی تولید داخلی گندم در خاطر مدیران اجرایی ، تولیدکنندگان و تمامی آحاد جامعه همواره مرور و مورد مداقه قرار می‌ گیرد. بی‌ تردید هر یک از حدود ۴.۵ میلیون بهره‌ بردار کشورمان در بخش کشاورزی و در سنگر تولید همرزم نیروهای مسلح تحت امر آن فرمانده کل قوا برای حراست از کیان انقلاب اسلامی به شمار می‌ آیند. بهره‌ بردارانی که با وجود تنوع محصول ، اکثریت آنها زنجیره گندم‌ کاران کشورمان را نیز تشکیل و تولید این محصول در معیشت آنان سهم بارزی را داراست.

 رهبر گرامی اصلاح سیاست‌ های حمایتی و روش‌ های مدیریتی از جمله قانون خرید تضمینی محصولات اساسی از مهم‌ ترین عواملی بود که کشورمان را با وجود بحران خشکسالی از موقعیت بزرگترین واردکننده گندم در سال ۹۱ به میزان حدود ۷ میلیون تن به ارزش ۲.۶ میلیارد دلار به رکورد حیرت‌ انگیز ۱۴.۵ میلیون تن در سال ۹۵ نائل ساخت.

 استحضار دارید که محصولات اساسی زمستانه مخصوصاً گندم و کلزا به لحاظ سهم عمده در غذای جامعه و نیاز نسبی کمتر ، به منابع محدود آب نقش اساسی در تداوم پایدار چرخ کشاورزی و اقتصاد معیشتی کشاورزان دارند. بدون تردید هرگونه توجه به تأمین حداقل سطح معیشت کشاورزان از طریق خرید عادلانه این محصول راهبردی تحقق می‌ یابد.

  ثباتی اگر صورت نگیرد ، نظام مدیریتی کشور ناگریز است ضمن تحمل پیامدهای مهاجرت بیشتر و ناهنجاری‌ های اجتماعی این قشر زحمتکش کشور را به هر شیوه ممکن مورد حمایت قرار دهد. شیوه‌ هایی که گاه به صورت کمک از منزلت انسانی آنها خواهد کاست. بنابراین نهادهای تصمیم‌ گیرنده در تعیین نرخ خرید تضمینی گندم نباید تنها با نگاهی تجاری و مقایسه‌ ای با نرخ خرید در بازارهای جهانی که مورد تأکید حضرتعالی بود به این مهم مبادرت نماید.

 بازارهایی که چه بسا مورد حمایت دولت‌ هایشان در پرداخت یارانه‌ های تولیدی و صادراتی قرار می‌ گیرد. رهبر عزیز با عنایت به این عرایض و به نیابت از تولیدکنندگان گندم کشورمان ، از بعضی از این مؤلفه‌ ها که ناخودآگاه با غرور ملی در جهت تأمین امنیت غذایی و حفظ استقلال کشور ، همسویی نداشته‌ اند گلایه‌ مندیم.

  متأسفانه شورای عالی اقتصاد علی‌ رغم اینکه در سال گذشته با وجود تورم حدود ۹ درصد فقط ۲.۴ درصد یعنی خلاف قانون خرید تضمینی که دولت را مجاب می‌ نماید که افزایش نرخ محصولات اساسی نباید کمتر از نرخ تورم باشد ، گندم را خریداری نموده و در سال زراعی ۹۶-۹۷ با تأخیر ۶ ماهه از اعلام نرخ با وجود تورم حدود ۱۰ درصد که می‌بایست قیمت گندم را ۱۴۳۰ تومان اعلام می‌نمود ، شنیده‌ ها حاکی از عدم افزایش نرخ گندم در شورای عالی اقتصاد می‌ باشد که این عمل در تعیین و تصویب نرخ گندم ، از اعتماد و انگیزه تولیدکنندگان بخش کشاورزی کاسته و چه بسا تمامی تلاش‌ های مدیریتی بخش کشاورزی را نیز مورد خدشه قرار داده است و شکست خودکفایی سال ۸۳ را در اذهان عمومی تداعی می‌ نماید.

  لذا اگر تنها تعدیل ناشی از تورم سالانه را که در همه بخش‌ های مرتبط مراعات می‌ شود، از جمله حقوق کارمندان ، کارگران ، سایر مشاغل و خدمات در تعیین نرخ گندم لحاظ می‌ نمودند ، به این بلاتکلیفی زیان‌ بار پایان داده می‌ شود.

  در خاتمه و با دغدغه‌ ای مبرم از محضر آن رهبر گرانمایه استدعا دارد که نهادهای مسئول را امر به اقدام عاجل برای این فوریت ملی نمایند تا هم تولید پایدار بماند و هم کشاورزان به آینده شغلی و تأمین معیشت خود امیدوار شوند. »

  رئیس بنیاد توانمندسازی گندم‌ کاران ایران

 مهر


برچسب ها : نامه گندمکاران به رهبری , به داد کشاورزان برسید , قیمت گندم , رئیس بنیاد توانمندسازی گندم‌ کاران ایران , اقتصاد مقاومتی , کشاورزی , حمایت دولت‌ ,
دسته بندی : Main Post ,
 

آخرین مطالب

» اخیرا ۵ مورد دستگیری در وزارت امور خارجه ، صنایع و شرکتهای قطعات و پشتیبانی کننده حوزه انرژی ، وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی داشته‌ایم. ( سه شنبه 21 مرداد 1399 )
» توضیحات اسماعیلی در پاسخ به سوالی در مورد ادعای ۶۵ میلیاردی میرسلیم علیه قالیباف ( سه شنبه 21 مرداد 1399 )
» کلام استاد : از ما نگیر فرصت اشک مدام را... ( سه شنبه 21 مرداد 1399 )
» بدون شرح !!! ( سه شنبه 21 مرداد 1399 )
» هشدار احمد توکلی به رئیس جمهور : نام ساقط کردن کشور « گشایش » است؟ ( سه شنبه 21 مرداد 1399 )
» کلام استاد : خانه ای که در آن ، مادر نیست ، گرما ندارد و.... ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» کلام استاد : فتنه غذایی صهیونیست ها ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» روحانی دوستان ایران را به یک لبخند اروپایی‌ها فروخت! ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» کلام استاد : سنگ قبر خاور شناس سرشناس آلمانی ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» سعید بن جبیر (از بزرگان تابعین) و تقیه از بیان حدیث غدیر! ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» کلام استاد : ساعاتی قبل از انفجار بیروت ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» پوستر | « هٰذَا صِرٰاطٌ مُسْتَقیم » ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» مالیات خانه‌های خالی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی ۲ برابر می‌شود ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» ده نکته پیرامون تیک تاک ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» کلام استاد : عقلانیت در جامعه مرده است... ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» #اقتصاد_مقاومتی رو از چین و روسیه یاد بگیریم ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» اطلاعیه واحد مهدویت مصاف ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» اطلاعیه همکاری - فراخوان مؤسسه مصاف ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» یک میلیون و ۲۰۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکارند ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» ۴ برابر بودن بودجه نهادهای زیرنظر رهبری کذب است ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» طرح جدید نمایندگان برای تغییر سهمیه بندی بنزین ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» پرونده واردات گندم سعید حجاریان به صحن مجلس رفت ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» بچه‌دار شدن چقدر خرج روی دست زوج‌های جوان می‌گذارد؟ ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» ماهیت فلسفی مسکن ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» کلام استاد : محسن چاوشی ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» فراخوان همکاری #واحد_حقوقی مصاف ( دوشنبه 20 مرداد 1399 )
» نقدی بر سخنان دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت پیرامون توهم خواندن یافتن داروی گیاهی برای کرونا ( پنجشنبه 16 مرداد 1399 )
» یک هزارم این اتفاقی ک تو لبنان افتاده،تو یه کشور اروپایی مثل فرانسه رخ داده بود ( پنجشنبه 16 مرداد 1399 )
» یک جامانده دیگر از مجلس یازدهم، پست دولتی گرفت ( سه شنبه 14 مرداد 1399 )
» کلیات طرح شفافیت آرا در کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس تصویب شد ( سه شنبه 14 مرداد 1399 )
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic