سراج امام صادق علیه السلام فرمودند : « أَوَّلُنَا مُحَمَّدٌ وَ آخِرُنَا مُحَمَّدٌ وَ أَوْسَطُنَا مُحَمَّدٌ وَ کُلُّنَا مُحَمَّدٌ ؛ اول و آخر و وسط ما محمّد است و همه ما محمّد هستیم. » --------------------------------------------- الإمامُ علیٌّ علیه السلام : أنا صِراطُ اللّه ِ المُستَقیمُ ، و عُروَتُهُ الوُثقى التی لا انفِصامَ لها. --------------------------------------------- الإمامُ زینُ العابدینَ علیه السلام : نَحنُ الصِّراطُ المُستَقیمُ ، و نحنُ عَیبَةُ عِلمِهِ. --------------------------------------------- قال الصادق علیه السلام : و الله نحن الصراط المستقیم. --------------------------------------------- www.Masaf.ir www.islampfr.com ✅ sapp.ir/masaf ✅ eitaa.com/masaf ✅ ble.im/masafiranian ✅ gap.im/masaf ✅ iGap.net/masafiranian https://www.Instagram.com/masaf tag:http://seraj-313.mihanblog.com 2020-08-06T13:56:45+01:00 mihanblog.com نقدی بر سخنان دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت پیرامون توهم خواندن یافتن داروی گیاهی برای کرونا 2020-08-06T01:40:49+01:00 2020-08-06T01:40:49+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8900 محمد از عوام الناس می توان انتظار حرف های عامیانه داشت، اما از کسی که در مقام وزارت یکی از مهم ترین وزارت خانه های این مملکت قرار دارد خیر!گویی ادبیات عوامانه در دانشگاهیان ما هم رسوخ کرده است.  عبارت "یافتن داروی گیاهی برای کرونا توهم است" را از دو جهت می توان بررسی کرد. از جهتی ، به لحاظ #فلسفی (بطور کلی) به تعبیر شهید مطهری (ره) کار یک فیلسوف ، تشخیص و تمیز واقعیات از توهمات و اعتباریات است.این که بخواهیم حدود و ثغور موهومات را تشخیص دهیم و آنها را از واقعیات افتراق دهیم، نیاز به فلسفیدن د از عوام الناس می توان انتظار حرف های عامیانه داشت، اما از کسی که در مقام وزارت یکی از مهم ترین وزارت خانه های این مملکت قرار دارد خیر!
گویی ادبیات عوامانه در دانشگاهیان ما هم رسوخ کرده است.

  عبارت "یافتن داروی گیاهی برای کرونا توهم است" را از دو جهت می توان بررسی کرد. از جهتی ، به لحاظ #فلسفی (بطور کلی) به تعبیر شهید مطهری (ره) کار یک فیلسوف ، تشخیص و تمیز واقعیات از توهمات و اعتباریات است.
این که بخواهیم حدود و ثغور موهومات را تشخیص دهیم و آنها را از واقعیات افتراق دهیم، نیاز به فلسفیدن دارد که به نظر می رسد جناب دکتر نمکی بویی از مباحث فلسفی نبرده است.
از جهت دیگر، بر مبنای همان فلسفه ی علمی که جناب دکتر بدون آن که چیزی از آن بدانند، بر مبنای آن تحصیل علم کرده اند، تجربه گرایی حرف اول را می زند.
  #پوزیتیویست ها می گفتند (و می گویند) هر گزاره ای که امکان محک و اثبات تجربی را نداشته باشد علمی نیست.

⁉️ حال سوالی که از جناب دکتر نمکی می پرسیم این است: اگر با تجربه ثابت شود داروی گیاهی x درمان قطعی COVID-19 است و یا حداقل باعث بهتر شدن وضعیت بیماران می شود، باز هم این توهم است؟
اگر کسی ادعا کند که چنین دارویی را کشف کرده، نباید آن دارو را به محک تجربه بُرد؟ یا صرف گیاهی بودن، اثربخشی دارو را از جهان واقع به قلمروی موهومات می برد؟

⁉️ براستی ، چه ارتباط #منطقی ای بین گیاهی بودن یک دارو و موهوم شدن اثربخشی آن وجود دارد؟!

#توهم_علم
#یادداشت_سلام]]>
یک هزارم این اتفاقی ک تو لبنان افتاده،تو یه کشور اروپایی مثل فرانسه رخ داده بود 2020-08-05T20:45:10+01:00 2020-08-05T20:45:10+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8901 محمد سلبریتیها سینه زنان و جامه دران دم سفارت فرانسه شمع به دست حاضر میشدن و pray_for_them رو ترند میکردنآواتارا و پروفایلاشونم مشکی میشداما چون این اتفاق تو خاورمیانه رخ داده، خودشون رو زدن به خواب رئیس جمهور باخ  سلبریتیها سینه زنان و جامه دران دم سفارت فرانسه شمع به دست حاضر میشدن و pray_for_them رو ترند میکردن
آواتارا و پروفایلاشونم مشکی میشد

اما چون این اتفاق تو خاورمیانه رخ داده، خودشون رو زدن به خواب

 رئیس جمهور باخ 
]]>
یک جامانده دیگر از مجلس یازدهم، پست دولتی گرفت 2020-08-04T15:30:42+01:00 2020-08-04T15:30:42+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8899 محمد جعفرزاده ایمن آبادی ، با حکم نوبخت رئیس سازمان نقشه برداری شد محمدباقر نوبخت ، رئیس سازمان برنامه و بودجه ، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، نماینده جامانده از انتخابات مجلس یازدهم ( به دلیل رد صلاحیت توسط شورای نگهبان) را به سمت ریاست سازمان نقشه برداری کشور منصوب کرد./نوداقتصادی جعفرزاده ایمن آبادی ، با حکم نوبخت رئیس سازمان نقشه برداری شد

 محمدباقر نوبخت ، رئیس سازمان برنامه و بودجه ، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، نماینده جامانده از انتخابات مجلس یازدهم ( به دلیل رد صلاحیت توسط شورای نگهبان) را به سمت ریاست سازمان نقشه برداری کشور منصوب کرد./نوداقتصادی]]>
کلیات طرح شفافیت آرا در کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس تصویب شد 2020-08-04T15:11:51+01:00 2020-08-04T15:11:51+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8898 محمد « حسن‌پور » نایب رئیس کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس : کلیات طرح شفافیت آرای نمایندگان در نشست امروز کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس به تصویب رسید. جزئیات این طرح برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش های مجلس ارجاع شد تا پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی برای بررسی و تصویب به صحن کمیسیون ارائه شود. توضیحات مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مورد چگونگی تصویب کلیات طرح شفافیت آراء نمایندگان در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلسعلاوه بر برخی نمایندگان طراح از جمله بنده، خاندوزی، ایزدخواه و نجابت، د « حسن‌پور » نایب رئیس کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس :
 کلیات طرح شفافیت آرای نمایندگان در نشست امروز کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس به تصویب رسید.
 جزئیات این طرح برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش های مجلس ارجاع شد تا پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی برای بررسی و تصویب به صحن کمیسیون ارائه شود.

 توضیحات مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مورد چگونگی تصویب کلیات طرح شفافیت آراء نمایندگان در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس

علاوه بر برخی نمایندگان طراح از جمله بنده، خاندوزی، ایزدخواه و نجابت، ده عضو کمیسیون آیین نامه در جلسه حاضر بودند که آقایان فرهنگی ، نیکزاد ، سلیمی ، عمویی ، بحرینی ، حسن پور ، کریمی قدوسی ، میرسلیم و غضنفرابادی رای موافق و آقای دلخوش به کلیات طرح #شفافیت_آرا_نمایندگان رای مخالف دادند.

]]>
توهم بهارستانی روزنامه اعتماد 2020-08-04T03:06:51+01:00 2020-08-04T03:06:51+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8896 محمد هواداران دوآتیشه‌ی تیم‌های فوتبال و خبرنگاران روزنامه‌های حزبی، اشتراکاتی دارند که باعث می‌شود در عین تفاوت‌های ظاهری، عملکردی کاملا مشابه هم داشته باشند. هر دو همیشه و در همه حال از تیم خود دفاع و به تیم مقابل حمله می‌کنند. واقعا دلیل این شباهت چیست؟ فراحقیقت، یعنی در فرآیند شکل‌گیری افکار و عقاید، واقعیت‌ها و مستندات، نقش کمتری را نسبت به عواطف و احساسات بازی می‌کنند. این مفهوم در دوره‌ی فـعلی که زمـانه‌ی رسانه و اخـبار است و سرنوشـت بسـیاری از مسـائل را رسـانه تـعیین

هواداران دوآتیشه‌ی تیم‌های فوتبال و خبرنگاران روزنامه‌های حزبی، اشتراکاتی دارند که باعث می‌شود در عین تفاوت‌های ظاهری، عملکردی کاملا مشابه هم داشته باشند. هر دو همیشه و در همه حال از تیم خود دفاع و به تیم مقابل حمله می‌کنند. واقعا دلیل این شباهت چیست؟


فراحقیقت، یعنی در فرآیند شکل‌گیری افکار و عقاید، واقعیت‌ها و مستندات، نقش کمتری را نسبت به عواطف و احساسات بازی می‌کنند.

این مفهوم در دوره‌ی فـعلی که زمـانه‌ی رسانه و اخـبار است و سرنوشـت بسـیاری از مسـائل را رسـانه تـعیین می‌کند، کاربرد بیشتری دارد؛ «پسا حقیقت» یعنی مردم، لزوما هر آن چیزی که با چشمانشان می‌بینند را باور نمی‌کنند، بلکه احساساتشان هست که حقیقت را برای آنها تعیین میکند.


مثال واضح آن، طرفداران متعصب تیمهای فوتبال است. اصلا برایشان مهم نیست تیمی که طرفدارش هستند چه عملکردی دارد؛ همیشه و در همه حال از آن تیم طرفداری می‌کنند و سعی دارند هر ضعف و حتی باختی را به نحوی توجیه و هر طور می‌توانند به تیم مقابل حمله  کنند.

ما در سطح اصحاب رسانه و مطبوعات نیز با مدل ناخوشایندی از این طرفداری یا دشمنی کورکورانه مواجه هستیم؛ که یک تفاوت اساسی با طرفداران تیم های فوتبال دارد؛ آن هم سطح بدنه‌ی اجتماعی است که احساسات و عقاید ثابت  خود را ارجح به حقایق عینی می‌دانند.

در فوتبال عموماً این طرفداران مردمی هستند که تعصب‌کش تیم‌هایشان می‌شوند در حالی که فوتبالیست‌های حرفه‌ای کاملاً به کارایی تیم فکر می‌کنند و به راحتی از تیم قرمز به تیم آبی یا برعکس مهاجرت می‌کنند؛ اما در بین اصحاب رسانه با کمال تأسف این خبرنگاران و رسانه‌های حرفه‌ای هستند که کاری به کارآمدی و عملکرد سوژه ندارند بلکه تیمی به همه نگاه می‌کنند؛ در حالی که عامه مردم فارغ از جناح بندی‌های سیاسی هر مسئول و فرد اجرائی را که برای کشور کارآمد و مفید باشد؛ دوست دارند.


«انصاف این است که علی اکبر رائفی‌پور در کار و بار خود موفق است و توانسته تعداد زیادی از جوانان اصولگرا را پای سخنانش بنشاند و از هر دری با آنها سخن بگوید. خیلی‌ها او را استاد می‌نامند و سخنانش را به گوش جان می‌شنوند. همین اقبال عمومی او را بر آن داشته تا وارد معرکه انتخابات شود.»

پاراگراف بالا، قسمتی از گزارش مطولی است که روزنامه اعتماد در تاریخ 98/08/22 تحت عنوان «سودای بهارستانی آقای سخنران» منتشر کرده است. جالب این که در عین تأیید کارآمدی این جوان 35 ساله، باز هم با برچسب (جوانان اصوالگرا) نگاه تیمی و قبیله­‌ای خود را به خواننده القا می­کند.

این یادداشت،4ماه به انتخابات مجلس و با محوریت معرفی (علی اکبر رائفی پور) بعنوان سخنرانی که نظرات شاذی دارد، نگاشته شده است. در سرتاسر این خبر، سعی شده با بیان قطعاتی کوچک، از سخنرانی‌های مفصل، رائفی پور را انسانی متوهم، با رویکردی تند و رادیکال، نشان بدهد؛ بی‌آنکه اشاره‌ی کوچکی به اقدامات مؤثر او که موجب استقبال گسترده و فراگیر کارشناسان و متخصصین از تمامی گروه‌های فکری و فرهنگی از او شده است، کند.


جالب است که به تأسیس مؤسسه مصاف در سال 89 توسط رائفی پور اشاره می‌­کند اما از بیان حوزه وسیع فعالیت‌های این مؤسسه آن هم بدون استفاده از بودجه‌های دولتی و با نتایجی که بارها تحسین عموم متخصصین و کارشناسان را برانگیخته خودداری و فقط در مورد قصد ورود رائفی پور به مجلس، خیال پردازی می‌کند.

حالا که چهار ماه از انتخابات مجلس و بیش از 8 ماه از پیش‌گوئی روزنامه اعتماد در مقاله‌ی بالا می‌گذرد و هیچ اقدامی جهت ورود به صحنه‌ی انتخابات یا عضویت در لیست‌های انتخاباتی از طرف رائفی‌پور دیده نشد؛ واقعاً جای تأمل دارد، که این همه قصه بافی­ها، بر اساس کدام سند و واقیعیت عینی در قالب یک روزنامه رسمی، آن هم با بودجه بیت المال به مخاطب عرضه می­شود؟

جالب اینجاست که کنش‌گران منصف اجتماعی تأیید می‌کنند که بعد از انتخابات مجلس، فعالیت‌های جهادی و فرهنگی علی اکبر رائفی‌پور و مؤسسه تحت مدیریتش گسترش نیز داشته است؛ تا جایی که واحد برنا که بصورت تخصصی به نوجوانان می‌پردازد، در نیمه‌ی ماه مبارک بعنوان پانزدهمین واحد تخصصی مصاف، افتتاح شد.


حالا به بهانه‌ی فعالیت جدید این انقلابی پرتلاش تحت عنوان گروه جهادی "معروف" با هدف مطالبه‌گری و با مجوز ستاد امر به معروف و نهی از منکر، روزنامه‌های زنجیره‌ای دوباره با همان نگاه قبیله‌ای او را هدف آماج حملات قرار داده‌اند؛ فی‌المثل همین روزنامه اعتماد در یادداشتی تحت عنوان «مجوز ویژه» در شماره‌ی روز سه شنبه 99/04/24 با ذکر مکرر کلمات اصولگرا و اصلاح طلب (بیش از 12 بار در مقاله‌ی کوتاه یک صفحه‌ای) و چسباندن رائفی‌پور به طیف موسوم به اصولگرا، نسبت به انتقاد ایشان از اصلاح طلبان ابراز نگرانی می‌کند.

روزنامه‌ی آفتاب یزد نیز در اقدامی کاملا هماهنگ در همان روز طی یادداشتی با عنوان «پوپولیسم در مبارزه با فساد» همان روش دعوای نعمتی_رحمتی را پیش می‌گیرد (بیش از 16 بار تکرار کلمات اصولگرا و اصلاح طلب در یک یادداشت) و اینبار او پیش‌گوئی را بر عهده می‌گیرد و پس از داستان سرایی‌های مختلف فعالیت‌های رائفی‌پور را به انتخابات ریاست جمهوری ربط می‌دهد. متأسفانه نگاه قدرت زده، آنها را وادار می‌کند، هر کنشی را در ارتباط با انتخابات ببینند و خارج از دایره‌ی قدرت طلبی از تحلیل عاجز بمانند.

جالب اینجاست که نویسنده‌ی یادداشت‌های مذکور در تضادی آشکار با برچسب‌گذاری‌های خود، از اختلافات رائفی‌پور و اصولگرایان می‌گوید! این روزنامه‌ها نمی‌خواهند و یا شاید نمی‌توانند باور کنند مردم از بازی اصوالگرا و اصلاح طلب خسته‌اند و علت محبوبیت سخنران جوان هم همین بیزاری از چپ و راست است.

آنها حاضر نیستند کسی را خارج از این دعوای قبیله‌­ای به رسمیت بشناسند و نمی‌توانند قبول کنند که شخصی خارج از این قاعده‌ی برد_برد اصولگرا_اصلاح­‌طلب اقدام به مطالبه‌­گری کند، اتفاقا از قضا در همان روز سه شنبه، روزنامه‌ی اصولگرای فرهیختگان و خبرگزاری نسیم نیز با همان دلایل بر رائفی پور می‌تازند اما باز هم تحت تأثیر تعصبات خود، او را با عنوان مضحک "سخنران اصولگرا" خطاب می‌کنند.

معضل اثر فوق العاده "فراحقیقتِ حزبی" در بین برخی از اصحاب رسانه، کار را به جایی رسانده است که این خبرگزاری‌ها بخش عمده‌ای از اعتماد اجتماعی خود در بین عموم مردم را از دست داده و آن را فدای تعصبات و احساسات حزبی و جناحی کرده‌اند؛ آن‌قدر که می‌توانند سیاستمداری که به قتل همسر خود اعتراف کرده را تبرئه کنند و جوان محققی که هیچ سابقه رفتار جناحی ندارد را با برچسب‌های سیاسی محکوم و عمل جهادی او در تبیین مسائل روز و نمایش جلوه‌های زیبا از دین برای جوانان را به فعالیت انتخاباتی تعبیر؟

نگاه فراحقیقتی چه ارادی و چه غیر ارادی، عامل اصلی عملکرد تیمی، حزبی و قبیله‌ای است که سرطان این روزهای رسانه‌ها شده است.

]]>
اولین گام دیوان محاسبات ؛ تحقیق و تفحص از واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه 2020-08-03T16:55:25+01:00 2020-08-03T16:55:25+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8895 محمد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات در راستای ماده ۴۲ قانون دیوان محاسبات کشور، دستور انجام تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری و نظارت پس از آن به جهت مشکلات ایجاد شده در آن مجموعه ، به خصوص احقاق حقوق پرسنل و کارگران خدوم و زحمتکش آن را صادر کرد. لازم بذکر است ؛ شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در زمره شرکتهای استراتژیک کشور محسوب شده و با توجه به گزارش فنی دیوان محاسبات مبنی بر عدم رعایت ماده ۲ دستورالعمل انتخاب مشتریان استراتژیک و متقاضیان خرید سهام کنترلی و مدیریتی، این دستور صادر شده است. بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات در راستای ماده ۴۲ قانون دیوان محاسبات کشور، دستور انجام تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری و نظارت پس از آن به جهت مشکلات ایجاد شده در آن مجموعه ، به خصوص احقاق حقوق پرسنل و کارگران خدوم و زحمتکش آن را صادر کرد.

 لازم بذکر است ؛ شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در زمره شرکتهای استراتژیک کشور محسوب شده و با توجه به گزارش فنی دیوان محاسبات مبنی بر عدم رعایت ماده ۲ دستورالعمل انتخاب مشتریان استراتژیک و متقاضیان خرید سهام کنترلی و مدیریتی، این دستور صادر شده است.]]>
فشار روحانی به وزارت راه و شهرسازی برای ساخت ساز بیش از دو طبقه در محدوده جماران 2020-08-03T16:40:07+01:00 2020-08-03T16:40:07+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8894 محمد  تشکیل جلسه شورای عالی شهرسازی با فشار دولت به وزارت راه و شهرسازی برای اصلاح مصوبه شورا علی اکبر کریمی ، عضو هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس : نهاد ریاست جمهوری متأسفانه اصرار زیادی برای ساخت ساز بیش از دو طبقه در محدوده جماران دارد. ابتدا اعلام شد این ملک متعلق به شخص رئیس جمهور است که قصد دارند اقدام به ساخت وساز در آن کنند اما بعداً مشخص شد که به نهاد ریاست جمهوری تعلق دارد اما به هر حال احداث این ساختمان مغایر مصوبات شورای عالی شهرسازی و غیر قانونی است. اما فشارهای غیر ق  تشکیل جلسه شورای عالی شهرسازی با فشار دولت به وزارت راه و شهرسازی برای اصلاح مصوبه شورا
 علی اکبر کریمی ، عضو هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس : نهاد ریاست جمهوری متأسفانه اصرار زیادی برای ساخت ساز بیش از دو طبقه در محدوده جماران دارد.

 ابتدا اعلام شد این ملک متعلق به شخص رئیس جمهور است که قصد دارند اقدام به ساخت وساز در آن کنند اما بعداً مشخص شد که به نهاد ریاست جمهوری تعلق دارد اما به هر حال احداث این ساختمان مغایر مصوبات شورای عالی شهرسازی و غیر قانونی است. اما فشارهای غیر قانونی و غیر متعارفی به شهرداری تهران برای صدور مجوز ساخت این سازه وارد شده است.

 به وزارت راه و شهرسازی (شورای عالی شهرسازی و معماری) نیز برای لغو مصوبه قبلی این شورا فشار زیادی وارد شده که غیر قانونی و خارج از عرف است که این موضوع را در فراکسیون مدیریت شهری مجلس پیگیری می‌کنیم./مهر
]]>
بازگشت کوپن کلید خورد 2020-08-03T16:26:06+01:00 2020-08-03T16:26:06+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8893 محمد میرزایی ( نماینده اصفهان در مجلس ) : برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه طرح کالابرگی درباره کالاهای اساسی تنظیم شده ‌تا دولت از این دهک‌ها حمایتی داشته باشد در ارتباط با چگونگی تامین منابع مالی مورد نیاز این طرح ، کشور ذخایری از برنج و امکانات دیگر دارد که ممکن است از آن طریق تأمین شود یا مجلس تکلیفی بر عهده دولت قرار دهد تا این مسئله را حل کند. میرزایی ( نماینده اصفهان در مجلس ) : برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه طرح کالابرگی درباره کالاهای اساسی تنظیم شده ‌تا دولت از این دهک‌ها حمایتی داشته باشد
 در ارتباط با چگونگی تامین منابع مالی مورد نیاز این طرح ، کشور ذخایری از برنج و امکانات دیگر دارد که ممکن است از آن طریق تأمین شود یا مجلس تکلیفی بر عهده دولت قرار دهد تا این مسئله را حل کند.]]>
خانه‌های خالی متعلق به وابستگان دولت است 2020-08-03T16:06:54+01:00 2020-08-03T16:06:54+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8892 محمد خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاك : ما مدتی است که مصوبه مجلس را برای خانه‌های خالی داشتیم و دلیل اجرا نشدن آن این است که خانه‌ها برای افراد عادی نیست بلکه مردم به وابستگان دولت است و در نتیجه چندان علاقه‌مند به انجام شدن آن نیستند. این سامانه در اختیار ما هم نیست بلکه در اختیار خود وزارتخانه است که آن را به وزارت دارایی سپرده است ، اما اطلاعات را از سامانه املاک می‌گیرد و استفاده می‌کند. دریافت جریمه از دولت و بانک‌ها کارساز نیست بلکه باید دستی باشد که این ساختمان‌ها وارد خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاك :
 ما مدتی است که مصوبه مجلس را برای خانه‌های خالی داشتیم و دلیل اجرا نشدن آن این است که خانه‌ها برای افراد عادی نیست بلکه مردم به وابستگان دولت است و در نتیجه چندان علاقه‌مند به انجام شدن آن نیستند.
 این سامانه در اختیار ما هم نیست بلکه در اختیار خود وزارتخانه است که آن را به وزارت دارایی سپرده است ، اما اطلاعات را از سامانه املاک می‌گیرد و استفاده می‌کند.
 دریافت جریمه از دولت و بانک‌ها کارساز نیست بلکه باید دستی باشد که این ساختمان‌ها وارد بازار شود و اگر جریمه سنگین بگذارند و دولت اگر بخواهد از خودش جریمه سنگین بگیرد، تفاوتی ندارد. ]]>
‏رهبر انقلاب : در برجام خسارت زیادی به ما وارد شد 2020-08-02T18:25:26+01:00 2020-08-02T18:25:26+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8891 محمد " عده ای میگویند انرژی هسته ای به چه درد میخوره؟ روزی که نیاز پیدا کردیم بریم در خونه کی؟ در برجام خسارت زیادی به ما وارد شد. " آمریکایی ها مدام می‎گفتند تابستان داغ ، اما خودشان دچار تابستان داغ شدند.به وعده های این و آن نباید تکیه کرد. آخرین ابتکار اروپایی ها بازیچه چرندی به نام اینستکس بود که حتی همان هم تحقق پیدا نکرد. " عده ای میگویند انرژی هسته ای به چه درد میخوره؟ روزی که نیاز پیدا کردیم بریم در خونه کی؟ در برجام خسارت زیادی به ما وارد شد. "
آمریکایی ها مدام می‎گفتند تابستان داغ ، اما خودشان دچار تابستان داغ شدند.
به وعده های این و آن نباید تکیه کرد. آخرین ابتکار اروپایی ها بازیچه چرندی به نام اینستکس بود که حتی همان هم تحقق پیدا نکرد.

]]>
گرانی ارز دلایل سیاسی و امنیتی دارد تا اقتصادی 2020-08-02T18:08:36+01:00 2020-08-02T18:08:36+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8890 محمد رهبر معظم انقلاب : اینکه ارز افسار پاره کند و قیمتش روزبه‌روز بالاتر رود اصلا قابل قبول نیست. البته در گزارشاتی که دریافت کرده‌ام این ماجرا بیش از اینکه دلایل اقتصادی داشته باشد دلایل امنیتی-سیاسی دارد. کسانی هستند که به این آتش افروزی دامن می‎زنند. باید با این مسئله مقابله شود. رهبر معظم انقلاب :

 اینکه ارز افسار پاره کند و قیمتش روزبه‌روز بالاتر رود اصلا قابل قبول نیست.

 البته در گزارشاتی که دریافت کرده‌ام این ماجرا بیش از اینکه دلایل اقتصادی داشته باشد دلایل امنیتی-سیاسی دارد.

 کسانی هستند که به این آتش افروزی دامن می‎زنند. باید با این مسئله مقابله شود. ]]>
رهبر انقلاب : راه برداشتن تحریم ، عقب‌نشینی در مقابل دشمن نیست 2020-08-02T15:20:15+01:00 2020-08-02T15:20:15+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8889 محمد حضرت آیت الله خامنه‎ای : راه برداشتن تحریم ، عقب نشینی در مقابل دشمن نیست. تنها علاج تحریم تکیه بر توانایی‌های ملی است. اگر خواسته‌های دشمن را قبول کنیم ، خواسته‌های جدیدی مطرح خواهد کرد. حرف آمریکا این است که صنعت هسته‌ای را به کلی کنار بگذاریم ، امکانات دفاعی را به یک دهم تقلیل دهیم و اقتدار منطقه‌ای خود را رها کنیم. هسته‌ای نیاز قطعی کشور ماست و اگرچه در برجام خسارت‌های فراوانی به ما وارد شد ، اما اصل این صنعت در کشور حفظ شده است. حضرت آیت الله خامنه‎ای :
 راه برداشتن تحریم ، عقب نشینی در مقابل دشمن نیست. تنها علاج تحریم تکیه بر توانایی‌های ملی است.
 اگر خواسته‌های دشمن را قبول کنیم ، خواسته‌های جدیدی مطرح خواهد کرد.
 حرف آمریکا این است که صنعت هسته‌ای را به کلی کنار بگذاریم ، امکانات دفاعی را به یک دهم تقلیل دهیم و اقتدار منطقه‌ای خود را رها کنیم.
 هسته‌ای نیاز قطعی کشور ماست و اگرچه در برجام خسارت‌های فراوانی به ما وارد شد ، اما اصل این صنعت در کشور حفظ شده است. ]]>
رهبر انقلاب : دشمنی با مردم ایران زیاد است ، دشمنان در صدد هستند ملت ایران را اذیت کنند 2020-08-02T14:55:56+01:00 2020-08-02T14:55:56+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8888 محمد سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسبت عید سعید قربان : عده‌ای از مردم در این حوادث به جد آسیب دیدند ، اغلب مردم از لحاظ کسب و کار و درآمد مشکلاتی برای آن‌ها دیده شد. این را باید جبران کرد ، مردم باید جبران کنند ، نمی‌شود همه را بر دوش دولت گذاشت ، البته مسئولان دولت و شبه دولتی باید کار خود را انجام دهند که البته کافی نیست. بعضی از مردم و هیئت‌ها که توانایی‌هایی دارند و نذر دارند ، می‌شود به صورت کمک مومنانه و به صورت پاکیزه و به دور از هر گونه سرایت این کار را انجام داد ، که ای سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسبت عید سعید قربان :
 عده‌ای از مردم در این حوادث به جد آسیب دیدند ، اغلب مردم از لحاظ کسب و کار و درآمد مشکلاتی برای آن‌ها دیده شد. این را باید جبران کرد ، مردم باید جبران کنند ، نمی‌شود همه را بر دوش دولت گذاشت ، البته مسئولان دولت و شبه دولتی باید کار خود را انجام دهند که البته کافی نیست.
 بعضی از مردم و هیئت‌ها که توانایی‌هایی دارند و نذر دارند ، می‌شود به صورت کمک مومنانه و به صورت پاکیزه و به دور از هر گونه سرایت این کار را انجام داد ، که این انقلابی گری است ، انقلابی گری با زبان نیست با عمل است کسانی که در این زمینه کار می‌کنند.
 دشمنی با مردم ایران زیاد است ، امروز دشمنان در صدد هستند ملت ایران را اذیت کنند همچنان که بنی اسرائیل حضرت موسی را اذیت می‌کردند.
 وقتی می‌خواهند ما را اذیت کنند ما باید همه نیروهای‌مان را مانند دوران دفاع مقدس جمع کنیم ، یکی از کار‌هایی که میشود انجام داد در بحث علمی است ، و کار‌های زیاد علمی در زمینه شناخت ویروس کرونا انجام می‌دهند. ]]>
جنایات گروهک تروریستی تندر چه بود؟! 2020-08-02T14:40:55+01:00 2020-08-02T14:40:55+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8887 محمد گروهک تروریستی تندر در سال ۱۳۸۳ توسط فردی به‌نام « فتح‌الله منوچهری » ملقب به « فرود فولادوند » تشکیل شد.  پس از ناپدید شدن « فرود فولادوند » فرد دیگری به‌نام « جمشید شارمهد » به‌عنوان مسئول این گروهک معرفی گردید.  نخستین عملیات تروریستی این گروهک در ایران در سال۸۷ در شیراز صورت پذیرفت که طی آن عوامل تروریست این گروهک با کارگذاشتن یک بمب ۸ پوندی در میان عزاداران حسینۀ شهدا متعلق به کانون رهپویان وصال شیراز باعث به‌شهادت‌رسیدن ۱۴تن و مجروحیت ۲۰۰ تن دیگر شدند. دومین عملیات ت

گروهک تروریستی تندر در سال ۱۳۸۳ توسط فردی به‌نام « فتح‌الله منوچهری » ملقب به « فرود فولادوند » تشکیل شد.
 پس از ناپدید شدن « فرود فولادوند » فرد دیگری به‌نام « جمشید شارمهد » به‌عنوان مسئول این گروهک معرفی گردید.
 نخستین عملیات تروریستی این گروهک در ایران در سال۸۷ در شیراز صورت پذیرفت که طی آن عوامل تروریست این گروهک با کارگذاشتن یک بمب ۸ پوندی در میان عزاداران حسینۀ شهدا متعلق به کانون رهپویان وصال شیراز باعث به‌شهادت‌رسیدن ۱۴تن و مجروحیت ۲۰۰ تن دیگر شدند.
 دومین عملیات تروریستی این گروهک در روز ۳۰خرداد۸۸ در حرم حضرت امام خمینی (ره) صورت گرفت ، که البته فرد بمب‌گذار موفق به واردکردن محمولۀ انفجاری به حرم حضرت امام (ره) نشد و بمب را در مقابل کفشداری حرم منفجر کرد که بر اثر انفجار آن ۸ تن از هم‌وطنان مجروح شدند.
 انفجار در مقابل منزل امام جمعه نهاوند در ۲۴دی۸۸ از دیگر اقدامات تروریستی انجمن پادشاهی است.
]]>
نه به سانسور 2020-08-02T14:25:07+01:00 2020-08-02T14:25:07+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8886 محمد

]]>
فیلمبرداری « سلمان فارسی » آغاز شد 2020-08-02T14:10:26+01:00 2020-08-02T14:10:26+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8885 محمد همزمان با عید سعید قربان ، فیلمبرداری « سلمان فارسی » با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در اطراف شاهرود از سر گرفته شد. در این بخش ، ورود کاروان حامل سلمان جوان به محدوده امپراطوری بیزانس به تصویر کشیده خواهد شد و بازیگرانی مانند فرهاد اصلانی ، محمدرضا هدایتی و علی دهکردی جلوی دوربین خواهند رفت.
همزمان با عید سعید قربان ، فیلمبرداری « سلمان فارسی » با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در اطراف شاهرود از سر گرفته شد. در این بخش ، ورود کاروان حامل سلمان جوان به محدوده امپراطوری بیزانس به تصویر کشیده خواهد شد و بازیگرانی مانند فرهاد اصلانی ، محمدرضا هدایتی و علی دهکردی جلوی دوربین خواهند رفت.
]]>
خطبه غدیر : او (مهدی) تمامی طوایف و قبایل شرک را در هم خواهد کوبید و نابود می کند 2020-08-02T13:55:13+01:00 2020-08-02T13:55:13+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8883 محمد #طرح_مهدویآگاه باشید ؛ او ( حضرت مهدی (عج) ) تمامی طوایف و قبایل شرک را در هم خواهد کوبید و نابود می کند.فرازی از سخنان پیامبر اکرم (ص) در #خطبه غدیر درباره امام زمان (عج)

#طرح_مهدوی

آگاه باشید ؛ او ( حضرت مهدی (عج) ) تمامی طوایف و قبایل شرک را در هم خواهد کوبید و نابود می کند.

فرازی از سخنان پیامبر اکرم (ص) در #خطبه غدیر درباره امام زمان (عج)
]]>
خطبه غدیر : او (مهدی) ولیّ خدا در زمین است و داور دادور در میان آفریده های اوست. 2020-08-02T13:40:26+01:00 2020-08-02T13:40:26+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8882 محمد #طرح_مهدوی آگاه باشید ؛ او ( حضرت مهدی (عج) ) ولیّ خدا در زمین است و داور دادور در میان آفریده های اوست. فرازی از سخنان پیامبر اکرم (ص) در #خطبه غدیر درباره امام زمان (عج)

#طرح_مهدوی
 آگاه باشید ؛ او ( حضرت مهدی (عج) ) ولیّ خدا در زمین است و داور دادور در میان آفریده های اوست.

 فرازی از سخنان پیامبر اکرم (ص) در #خطبه غدیر درباره امام زمان (عج)

]]>
راستی چرا مادر هر سال این روز آش نذری می‌پزد؟ 2020-08-02T13:20:47+01:00 2020-08-02T13:20:47+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8881 محمد  با صدای دعای عرفه که از مسجد محله پخش می‌شد ، از خواب بیدار شدم. طبق روال هر سال بوی آشِ مادرم همه‌ی فضای خانه را پُر کرده بود. راستی چرا مادر هر سال این روز آش نذری می‌پزد؟ به سراغش رفتم ، صورت مهربانش غرقِ اشک بود و زیارت عاشورا را زیر لب زمزمه می کرد.  روبه‌رویش نشستم : « مادر چرا هر سال عصرِ روز عرفه آش نذری می‌پزی؟ » نگاهم کرد و گفت : « عزیزم ، آش نذری نیست ، آش پشتِ پاست »  بیشتر کنجکاو شدم : « ما که مسافر نداریم » چشمانش بارانیِ بارانی شد : « آش پشتِ پای عزیز زهرا  با صدای دعای عرفه که از مسجد محله پخش می‌شد ، از خواب بیدار شدم. طبق روال هر سال بوی آشِ مادرم همه‌ی فضای خانه را پُر کرده بود. راستی چرا مادر هر سال این روز آش نذری می‌پزد؟ به سراغش رفتم ، صورت مهربانش غرقِ اشک بود و زیارت عاشورا را زیر لب زمزمه می کرد.

  روبه‌رویش نشستم : « مادر چرا هر سال عصرِ روز عرفه آش نذری می‌پزی؟ » نگاهم کرد و گفت : « عزیزم ، آش نذری نیست ، آش پشتِ پاست »

  بیشتر کنجکاو شدم : « ما که مسافر نداریم » چشمانش بارانیِ بارانی شد : « آش پشتِ پای عزیز زهرا ، حسین است ؛ امروز مسافر کربلا می‌شود »

‼️ حیرت تمام وجودم را گرفته بود ، بی‌اختیار گفتم : « شما چرا آش پشت پای مولا را می‌پزی؟ »‌ انگار بغضِ سالیانِ دردش شکست. گفت : « آخر حسین ، این روزها مادر ندارد » بغض من هم شکست ، سر بر زانوی مادر گذاشتم و گریستم...

  خدایا می‌شود در عصر جمعه‌‌ای خیلی نزدیک ، مادرم آش پشت پای مهدی فاطمه را هم در سفر کوفه بپزد؟! تاریخ عوض شود و اینبار کوفه برای آمدن امامش آغوش باز کند...

  #داستانک بسیار زیبا ؛ ویژه #روز_عرفه

✅ کانال مهدویت مهدیاران
eitaa.com/joinchat/2885222402Ce75349b11c ]]>
چند خط برای مسلم... 2020-08-02T13:05:15+01:00 2020-08-02T13:05:15+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8880 محمد روزی که #حضرت_مسلم به دعوت مردم کوفه ، روانه کوفه شد، به دلش آمد به امام حسین بگوید : « این سفر سخت است مولا » اما حضرت عَرضه داشت : « برو »  خواست دوباره حسی که در دلش داشت را بازگو کند ، که حضرت فرمود : « مسلم! برو ، نزدیک‌تر از تو اگر داشتم او را می‌فرستادم »  مسلم رفت اما نفهمید چه شد که رفت. چه حال شیرینی داشت! این جمله را شنید ، رفت و نفهمید خیانت یعنی چه؟! نفهمید بی‌وفایی یعنی چه؟! گرسنگی و آوارگیِ شب معنا نداشت ، وقتی مسلم نزدیک‌ترین به امامش بود.  در روزهای آخر که روزی که #حضرت_مسلم به دعوت مردم کوفه ، روانه کوفه شد، به دلش آمد به امام حسین بگوید : « این سفر سخت است مولا » اما حضرت عَرضه داشت : « برو »

  خواست دوباره حسی که در دلش داشت را بازگو کند ، که حضرت فرمود : « مسلم! برو ، نزدیک‌تر از تو اگر داشتم او را می‌فرستادم »

  مسلم رفت اما نفهمید چه شد که رفت. چه حال شیرینی داشت! این جمله را شنید ، رفت و نفهمید خیانت یعنی چه؟! نفهمید بی‌وفایی یعنی چه؟! گرسنگی و آوارگیِ شب معنا نداشت ، وقتی مسلم نزدیک‌ترین به امامش بود.

  در روزهای آخر که بزرگترین بی مِهری‌ها را از مردم کوفه دید ، بیشترین لذت را بُرد. مسلم نزدیک‌ترین به امامش بود ، و او هر لحظه با این جمله زندگی می‌کرد.

  اما وقتی خیانت مردم کوفه را دید ، خواست به جای تمام مردم دنیا فریاد زند : « اشتباه می‌کنید » خواست فریاد زند : « عدالت یعنی حسین ، آرامش یعنی حسین »

  مسلم وقتی جانِ امامش را در خطر دید ، خواست فریاد زند : « خدایا شرمنده‌ام. شرمنده‌ام که نتوانستم از جان امامم محافظت کنم. »

 خواست فریاد زند : « امام زمان نیا ، این مردم هنوز وفاداری نمی‌شناسند... »

  #دلنوشته_مهدوی

✅ کانال مهدویت مهدیاران
eitaa.com/joinchat/2885222402Ce75349b11c ]]>
خطبه غدیر : او (مهدی) بر تمامی ادیان پیروز خواهد شد. 2020-08-02T12:50:39+01:00 2020-08-02T12:50:39+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8879 محمد #طرح_مهدویآگاه باشید ؛ او ( حضرت مهدی (عج) ) بر تمامی ادیان پیروز خواهد شد.فرازی از سخنان پیامبر اکرم (ص) در #خطبه غدیر درباره امام زمان (عج)

#طرح_مهدوی

آگاه باشید ؛ او ( حضرت مهدی (عج) ) بر تمامی ادیان پیروز خواهد شد.

فرازی از سخنان پیامبر اکرم (ص) در #خطبه غدیر درباره امام زمان (عج)
]]>
امسال تنها حاجیِ ما ، امام زمانه... 2020-08-02T12:35:33+01:00 2020-08-02T12:35:33+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8878 محمد   با نمازِ دهه‌ی اولِ ذی‌الحجه بگو آقاجان ما که رومون نمیشه بگیم مارو تو ثواب حجّ خودت شریک کن ، ولی ما رو قابل بدون ، دعامون کن.  به مدینه که رسیدی سلام ما رو به جدّ بزرگوارتون و مادر عزیزتون برسون ؛ بگو شیعه ها دلشون برا دور هم جمع شدن و زیارت عاشورا خوندن و روضه خوندن و مادر مادر گفتن ، واقعا تنگ شده. چاره‌ی کارِ ما فقط به دست شما باز میشه. آقاجان ، یا صاحب‌الزمان! جان زهرایت یاد ما هم باش.  التماس دعا...  #دلنوشته_مهدوی ✅ کانال مهدویت مهدیارانeitaa.com/joinchat/28   با نمازِ دهه‌ی اولِ ذی‌الحجه بگو آقاجان ما که رومون نمیشه بگیم مارو تو ثواب حجّ خودت شریک کن ، ولی ما رو قابل بدون ، دعامون کن.

  به مدینه که رسیدی سلام ما رو به جدّ بزرگوارتون و مادر عزیزتون برسون ؛ بگو شیعه ها دلشون برا دور هم جمع شدن و زیارت عاشورا خوندن و روضه خوندن و مادر مادر گفتن ، واقعا تنگ شده. چاره‌ی کارِ ما فقط به دست شما باز میشه. آقاجان ، یا صاحب‌الزمان! جان زهرایت یاد ما هم باش.

  التماس دعا...

  #دلنوشته_مهدوی

✅ کانال مهدویت مهدیاران
eitaa.com/joinchat/2885222402Ce75349b11c ]]>
گناهانم از چشمانم می‌بارد ؛ می‌شود که بیایی...؟! 2020-08-02T12:20:08+01:00 2020-08-02T12:20:08+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8877 محمد #طرح_مهدوی  مولای من!گناهانم از چشمانم می‌بارد ؛ می‌شود که بیایی...؟! ویژه طرح #خودسازی چهل روزه‌ی #چشم_ها_را_باید_شست http://s13.picofile.com/file/8404520934/t770.jpg

#طرح_مهدوی

  مولای من!
گناهانم از چشمانم می‌بارد ؛ می‌شود که بیایی...؟!

 ویژه طرح #خودسازی چهل روزه‌ی #چشم_ها_را_باید_شست
]]>
دوستان ، خدا را چه دیدید؟! شاید خبری است؟! 2020-08-02T12:05:48+01:00 2020-08-02T12:05:48+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8876 محمد  از یک طرف حرم‌ها بسته شدند و از طرف دیگر مسجدها تعطیل شدند و ما محروم از آنچه بوی یوسف می‌دهد... اما یعقوب هم قبل از وصال یوسف ، مدتی از دیدار بنیامین محروم شد  یادمون نره ، روایت هم داریم که زمان ظهور مهدی ، هنگامیست که حج هم تعطیل شود...  خدایا ما الان در بدترین دوران جهان هستیم ، با اینکه مطمئنیم تطبیق دادن از آسیب های پیرامون مهدویت هست ، ولی به شدت دلمان خوش است و قلبمان پر از امید نسبت به این روایاتی که به ما رسیده. دوستان ، خدا را چه دیدید؟! شاید خبری است؟!#تلنگر✅ ک  از یک طرف حرم‌ها بسته شدند و از طرف دیگر مسجدها تعطیل شدند و ما محروم از آنچه بوی یوسف می‌دهد...
 اما یعقوب هم قبل از وصال یوسف ، مدتی از دیدار بنیامین محروم شد

  یادمون نره ، روایت هم داریم که زمان ظهور مهدی ، هنگامیست که حج هم تعطیل شود...

  خدایا ما الان در بدترین دوران جهان هستیم ، با اینکه مطمئنیم تطبیق دادن از آسیب های پیرامون مهدویت هست ، ولی به شدت دلمان خوش است و قلبمان پر از امید نسبت به این روایاتی که به ما رسیده. دوستان ، خدا را چه دیدید؟! شاید خبری است؟!

#تلنگر

✅ کانال مهدویت مهدیاران
eitaa.com/joinchat/2885222402Ce75349b11c
]]>
جنس تنهایی تو ، از نخِ بی‌مِهری ماست 2020-08-02T11:50:14+01:00 2020-08-02T11:50:14+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8875 محمد  #طرح_مهدوی  #عاشقانه_مهدوی  جنس تنهایی تو ، از نخِ بی‌مِهری ماست  یا اباصالح  #پروفایل

 #طرح_مهدوی

  #عاشقانه_مهدوی

  جنس تنهایی تو ، از نخِ بی‌مِهری ماست

  یا اباصالح

  #پروفایل
]]>
این آغازی شد برای یک تغییر شیرین... 2020-08-02T11:35:55+01:00 2020-08-02T11:35:55+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8874 محمد علامتِ ذره‌بینِ پایینِ صفحه نظرم را گرفت... دنیایی رنگارنگ از پست ها و پیج های جذاب که هزاران بار بازدید و ترند شده بودند... هر بار به قصد یک لحظه وارد می‌شدم و بعد از یک ساعت بدون این که متوجه گذر زمان شده باشم از آن بیرون می آمدم... رفته رفته احساس کردم انگار اختیار چشم و گوشم در دست خودم نیست و دیدن خیلی از صحنه ها برایم عادی شده...  از این بابت ناراحت بودم تا اینکه یک روز که از سر عادت به سراغ موبایلم رفتم ، دیدم یکی از پیج ها نوشته بود : امروز ، چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ است علامتِ ذره‌بینِ پایینِ صفحه نظرم را گرفت... دنیایی رنگارنگ از پست ها و پیج های جذاب که هزاران بار بازدید و ترند شده بودند...

 هر بار به قصد یک لحظه وارد می‌شدم و بعد از یک ساعت بدون این که متوجه گذر زمان شده باشم از آن بیرون می آمدم... رفته رفته احساس کردم انگار اختیار چشم و گوشم در دست خودم نیست و دیدن خیلی از صحنه ها برایم عادی شده...

  از این بابت ناراحت بودم تا اینکه یک روز که از سر عادت به سراغ موبایلم رفتم ، دیدم یکی از پیج ها نوشته بود : امروز ، چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ است ؛ آغاز #چله عاشقی تا روز #عاشورا ...

  تا به حال هیچ وقت موفق به انجام یک عمل خوب برای چهل روز نشده بودم ؛ اما این بار نیّت کردم ، نیّت یک کار ساده به عشق اربابم امام حسین ...

  قصد کردم چشمم را به روی هرچیزی که امام زمانم نمی پسندد ببندم و برای چهل روز ، ورودی‌هایش را فیلتر کنم... و این آغازی شد برای یک تغییر شیرین...

  #تلنگر ؛ ویژه طرح #خودسازی چهل روزه‌ی #چشم_ها_را_باید_شست

✅ کانال مهدویت مهدیاران
eitaa.com/joinchat/2885222402Ce75349b11c ]]>
"سلام آقا بسه دوری از شما بیان آقا" 2020-08-02T11:24:30+01:00 2020-08-02T11:24:30+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8872 محمد یادتونه به خاطر #کرونا یه مدت حرم ها تعطیل بود؟ خیلی ها از این دوری اذیت شدن. برای خود من که دوست داشتم زود به زود برم حرم امام رضا علیه السلام ، خیلی این مدت سخت گذشت.  وقتی عکس یا فیلمی از حرم می دیدم بی‌اختیار گریه‌ام می گرفت. وقتی زائران رو پشت درهای بسته‌ی حرم می‌دیدم ؛ انگار قلبم می‌خواست از جا کنده بشه. با خودم می‌گفتم کاش قدر امام رضا رو بیشتر می‌دونستیم.  همیشه این شعر رو زمزمه می‌کردم:"سلام آقا ، بسه دوری از حرم بذار بیام آقا"پیش خودم می‌گفتم حتما امام رضا بیشتر از

یادتونه به خاطر #کرونا یه مدت حرم ها تعطیل بود؟ خیلی ها از این دوری اذیت شدن. برای خود من که دوست داشتم زود به زود برم حرم امام رضا علیه السلام ، خیلی این مدت سخت گذشت.

  وقتی عکس یا فیلمی از حرم می دیدم بی‌اختیار گریه‌ام می گرفت. وقتی زائران رو پشت درهای بسته‌ی حرم می‌دیدم ؛ انگار قلبم می‌خواست از جا کنده بشه. با خودم می‌گفتم کاش قدر امام رضا رو بیشتر می‌دونستیم.

  همیشه این شعر رو زمزمه می‌کردم:
"سلام آقا ، بسه دوری از حرم بذار بیام آقا"
پیش خودم می‌گفتم حتما امام رضا بیشتر از ما اذیت میشن. ایشون امام رئوف هستن و حتما دلشون خون شده وقتی زائران رو پشت درهای بسته می‌بینن.

  آخه در حرم همیشه به روی زائران باز بوده و هیچ وقت حرم خالی از زائر نبوده. تو همین افکار بودم که یه دفعه یاد امام زمان افتادم. گفتم مگه میشه ما اینجوری دلمون بی تاب امام رضا بشه و اون وقت امام زمان رو فراموش کنیم؟ امام زمانی که قرن هاست از ایشون دور بودیم؟ قطعا آقامون از ما بیشتر دلشون تنگ شده و به درد اومده.

? مگه نمیگن که آقا با سردرد ما سردرد میشن و با کوچکترین غم و غصه‌ی ما غمگین میشن؟! ولی گناهان ما حجابی شده بین ما و امام زمانمون و مانعی در راه شناخت و معرفت ایشون.

  اگه علاقه‌ی امام زمان (عج) رو نسبت به خودمون درک کنیم، چقدر عاشق و شیفته و دل‌بسته‌ی حضرت میشیم و تا پای شهادت در رکاب ایشون می‌مونیم. حالا بجاست که بگیم "سلام آقا بسه دوری از شما بیان آقا"

 #دلنوشته_مهدوی

✅ کانال مهدویت مهدیاران
eitaa.com/joinchat/2885222402Ce75349b11c
]]>
چشم تو لیاقتش خیلی بیشتر از این چیزاست که فکر میکنی 2020-08-02T06:30:45+01:00 2020-08-02T06:30:45+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8871 محمد کنترل چشمت رو داری؟ ✅ چشم تو لیاقتش خیلی بیشتر از این چیزاست که فکر میکنی‼️ با چشمی که قراره نعمت‌های خدا رو ببینه گناه نمیکنن...‼️ با چشمی که نگاه به قرآن میکنه گناه نمیکنن...‼️ با چشمی که به پدر و مادر نگاه میکنه گناه نمیکنن...‼️ با چشمی که زیارت عاشورا میخونه گناه نمیکنن...مراقبش باش که کجا میره  طرح چله‌ی #چشم_ها_را_باید_شست

کنترل چشمت رو داری؟

✅ چشم تو لیاقتش خیلی بیشتر از این چیزاست که فکر میکنی

‼️ با چشمی که قراره نعمت‌های خدا رو ببینه گناه نمیکنن...
‼️ با چشمی که نگاه به قرآن میکنه گناه نمیکنن...
‼️ با چشمی که به پدر و مادر نگاه میکنه گناه نمیکنن...
‼️ با چشمی که زیارت عاشورا میخونه گناه نمیکنن...

مراقبش باش که کجا میره

  طرح چله‌ی #چشم_ها_را_باید_شست
]]>
هر وقت خواستی گناه کنی ، یک لحظه بایست 2020-08-02T05:30:20+01:00 2020-08-02T05:30:20+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8870 محمد #طرح_مهدوی⭕️ هر وقت خواستی گناه کنی ، یک لحظه بایستبه نفست بگو اگه یک بار‌ دیگه وسوسه‌ام کنیشکایتت‌ رو‌ به امام‌ زمان‌ (عج) می‌کنم.  حالا اگر تونستی حرمت آقا رو بشکنی برو گناه کن. #تلنگر ؛ ویژه طرح #خودسازی چهل روزه ی #چشم_ها_را_باید_شست

#طرح_مهدوی

⭕️ هر وقت خواستی گناه کنی ، یک لحظه بایست
به نفست بگو اگه یک بار‌ دیگه وسوسه‌ام کنی
شکایتت‌ رو‌ به امام‌ زمان‌ (عج) می‌کنم.
  حالا اگر تونستی حرمت آقا رو بشکنی برو گناه کن.

 #تلنگر ؛ ویژه طرح #خودسازی چهل روزه ی #چشم_ها_را_باید_شست
]]>
هر لحظه کلاس امام‌زمانی ... 2020-08-02T04:25:17+01:00 2020-08-02T04:25:17+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/8868 محمد  مجبور شدیم بعد ازدواج، تو مشهد خونه‌ای اجاره کنیم. به هزار قرض و وام تونستیم پول رهن خونه رو جور کنیم. همسرم زیاد حقوق نمی‌گرفت ولی مجبور بودیم مقداری از اونو برای اجاره خونه پرداخت کنیم.  سر سال که شد ، صاحب‌خونه گفت اگه میخواین بمونید باید رهن و اجاره رو زیاد کنید. واقعا مستاصل شده بودیم. اوضاع اصلا خوب نبود از طرفی من باردار هم بودم. یکی از اقوام نزدیکمون که شهرستان بودند به تازگی آپارتمانی تو مشهد خریده بودن. هم برای زیارت و هم هفته‌ای یک بار جلسه‌ی امام زمانی داشتن که باید  مجبور شدیم بعد ازدواج، تو مشهد خونه‌ای اجاره کنیم. به هزار قرض و وام تونستیم پول رهن خونه رو جور کنیم. همسرم زیاد حقوق نمی‌گرفت ولی مجبور بودیم مقداری از اونو برای اجاره خونه پرداخت کنیم.

  سر سال که شد ، صاحب‌خونه گفت اگه میخواین بمونید باید رهن و اجاره رو زیاد کنید. واقعا مستاصل شده بودیم. اوضاع اصلا خوب نبود از طرفی من باردار هم بودم. یکی از اقوام نزدیکمون که شهرستان بودند به تازگی آپارتمانی تو مشهد خریده بودن. هم برای زیارت و هم هفته‌ای یک بار جلسه‌ی امام زمانی داشتن که باید میومدن مشهد.

  مشکل ما رو که فهمیدن قرار شد که دو سه سالی با یک مقدار خیلی کم آپارتمانشونو به ما رهن بدن تا ما بتونیم خودمون رو جمع و جور کنیم. می‌گفتن قبل از اینکه شما بیاین ، این خونه فقط توفیق داشت هفته‌ای یک بار جلسه‌ی امام زمانی داخلش برگزار بشه اما الان به واسطه‌ی شما هر لحظه کلاس امام‌زمانی داخلش دایره...

  #داستانک

✅ کانال مهدویت مهدیاران
eitaa.com/joinchat/2885222402Ce75349b11c]]>