سراج امام صادق علیه السلام فرمودند : « أَوَّلُنَا مُحَمَّدٌ وَ آخِرُنَا مُحَمَّدٌ وَ أَوْسَطُنَا مُحَمَّدٌ وَ کُلُّنَا مُحَمَّدٌ؛ اول و آخر و وسط ما محمّد است و همه ما محمّد هستیم. » بحارالأنوار ، ج 26 ، ص 5 و الفرقان فی تفسیر القرآن ، محمد صادقی ، نشر فرهنگ اسلامی ، ج 28 ، ص 379. --------------------------------------------- الإمامُ علیٌّ علیه السلام : أنا صِراطُ اللّه ِ المُستَقیمُ ، و عُروَتُهُ الوُثقى التی لا انفِصامَ لها. --------------------------------------------- الإمامُ زینُ العابدینَ علیه السلام : نَحنُ الصِّراطُ المُستَقیمُ ، و نحنُ عَیبَةُ عِلمِهِ. --------------------------------------------- قال الصادق (ع) : و الله نحن الصراط المستقیم. --------------------------------------------- www.Masaf.ir www.islampfr.com http://sapp.ir/masafiran https://telegram.me/masaf https://t.me/MAHDAVIAT https://www.Instagram.com/masaf tag:http://seraj-313.mihanblog.com 2018-04-19T19:04:16+01:00 mihanblog.com هل مِن مُعین... 2018-04-19T13:54:00+01:00 2018-04-19T13:54:00+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4649 محمد حضرت امام صادق علیه السلام میفرمایند : هیچ چهل نفری براى دعا نزد هم اجتماع نکنند و خداى عزوجل را در کارى نخوانند و دعا نکنند جز اینکه خداوند دعاى آنها را مستجاب کند ، پس اگر چهل نفر نبودند ، و چهار نفر بودند ، نزد هم جمع شوند و ده بار خداى عزوجل را بخوانند خداوند دعایشان را اجابت کند ، و اگر چهار نفر هم نباشند و یک نفر باشد که چهل مرتبه خدا را بخواند پس خداى عزیز جبار براى او اجابت کند.  اصول کافی ، ج ٤ ، ص ٢٤١  در فرازی از دعای ندبه میگوییم : "هَلْ مِنْ مُعین فَاُطیلَ مَعَهُ الْعَوی حضرت امام صادق علیه السلام میفرمایند : هیچ چهل نفری براى دعا نزد هم اجتماع نکنند و خداى عزوجل را در کارى نخوانند و دعا نکنند جز اینکه خداوند دعاى آنها را مستجاب کند ، پس اگر چهل نفر نبودند ، و چهار نفر بودند ، نزد هم جمع شوند و ده بار خداى عزوجل را بخوانند خداوند دعایشان را اجابت کند ، و اگر چهار نفر هم نباشند و یک نفر باشد که چهل مرتبه خدا را بخواند پس خداى عزیز جبار براى او اجابت کند.

  اصول کافی ، ج ٤ ، ص ٢٤١

  در فرازی از دعای ندبه میگوییم : "هَلْ مِنْ مُعین فَاُطیلَ مَعَهُ الْعَویلَ وَالْبُكآءَ" و برای گریه در فراغ امام و دعا برای ظهورش ، طلب همراهی میکنیم.

 در روایات ما ، بر خواندن ادعیه ی مربوط به امام زمان (عج) به صورت جمعی تاکید بسیار شده است.

  چه بهتر که از این امتیاز ، بیشترین استفاده را در جهت رسیدن به فرج نهایی ، نماییم.

#اهمیت_و_چرایی_دعا_برای_ظهور ۲۸

✅ کانال "مهدیاران"
http://www.T.me/joinchat/ESW1Az_J7HTsdzr4CymTtw ]]>
رهبر انقلاب : کوچک‌ ترین تردید درباره صلاحیت افراد را منعکس کنید 2018-04-19T12:50:45+01:00 2018-04-19T12:50:45+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4648 محمد ️نفوذ باید جدی گرفته شودرهبر انقلاب در دیدار کارکنان وزارت اطلاعات : یکی دیگر از راههای مقابله با تهاجم دشمن ، جدی گرفتن موضوع نفوذ است. فردی که می خواهد در نظام جمهوری اسلامی ، امانت‌ دار کشور و مردم باشد باید صلاحیت داشته باشد لذا کوچک‌ ترین تردید درباره صلاحیت افراد باید منعکس شود و دستگاهها نیز موظف به عمل براساس نظر وزارت اطلاعات هستند. دستگاههای اطلاعاتی کشور همکاری ، هم‌ افزایی و رقابت حرفه ای داشته باشند. باید موضوع مبارزه با فساد بسیار جدی گرفته و با شریان‌ های اصلی آن مقابله ️نفوذ باید جدی گرفته شود

رهبر انقلاب در دیدار کارکنان وزارت اطلاعات : یکی دیگر از راههای مقابله با تهاجم دشمن ، جدی گرفتن موضوع نفوذ است. فردی که می خواهد در نظام جمهوری اسلامی ، امانت‌ دار کشور و مردم باشد باید صلاحیت داشته باشد لذا کوچک‌ ترین تردید درباره صلاحیت افراد باید منعکس شود و دستگاهها نیز موظف به عمل براساس نظر وزارت اطلاعات هستند.

 دستگاههای اطلاعاتی کشور همکاری ، هم‌ افزایی و رقابت حرفه ای داشته باشند.

 باید موضوع مبارزه با فساد بسیار جدی گرفته و با شریان‌ های اصلی آن مقابله شود ، زیرا فساد موجب انهزام و شکسته شدن روحی و روانی افراد و جامعه می شود.

فساد در بسیاری از موارد ناشی از روحیه زیاده‌ طلبی و اشرافی‌ گری و تجمل‌ پرستی است. اینکه امام بزرگوار بارها بر حفظ زیّ طلبگی و داشتن زندگی ساده و معمولی مسئولان تأکید داشتند ، به همین علت بود.

 مسئولان در نظام اسلامی نمی‌ توانند این تصور را داشته باشند که چون مسئولان در کشورهای دیگر از امکانات گوناگون برخوردارند ، پس در نظام اسلامی نیز چنین مواردی مباح است.

 در جمهوری اسلامی ما با نام اسلام به‌دنبال حکومت پیامبر اسلام (ص) و امیرالمومنین (ع) هستیم ، بنابراین باید با روحیه اشرافی گری و شهوترانی به شدت مقابله شود. ۹۷/۱/۲۹

]]>
رهبر انقلاب : در مسائل اخیر بازار ارز رد پای دستگاه های اطلاعاتی بیگانه مشهود است 2018-04-19T12:35:48+01:00 2018-04-19T12:35:48+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4647 محمد رهبر انقلاب ، صبح امروز در دیدار اعضای وزارت اطلاعات : ما در میانه یک میدان بزرگ جنگ قرار داریم که یک طرف آن ، نظام جمهوری اسلامی و طرف دیگر آن ، جبهه وسیع و قدرتمندی از دشمنان است.دستگاه های اطلاعاتی جبهه مقابل که برغم همه امکانات خود ، تا بحال نتوانسته اند هیچ غلط مهمی انجام دهند.البته اگر در این جنگ دچار غفلت شویم مغلوب خواهیم شد و اگر دچار ساده اندیشی شویم ضربه خواهیم خورد.در این جنگ ، شیوه ها و روش های مختلفی در دستور کار است ، از « نفوذ و سرقت اطلاعات » و « تغییر محاسبات تصمیم گیران » و « رهبر انقلاب ، صبح امروز در دیدار اعضای وزارت اطلاعات : ما در میانه یک میدان بزرگ جنگ قرار داریم که یک طرف آن ، نظام جمهوری اسلامی و طرف دیگر آن ، جبهه وسیع و قدرتمندی از دشمنان است.

دستگاه های اطلاعاتی جبهه مقابل که برغم همه امکانات خود ، تا بحال نتوانسته اند هیچ غلط مهمی انجام دهند.

البته اگر در این جنگ دچار غفلت شویم مغلوب خواهیم شد و اگر دچار ساده اندیشی شویم ضربه خواهیم خورد.

در این جنگ ، شیوه ها و روش های مختلفی در دستور کار است ، از « نفوذ و سرقت اطلاعات » و « تغییر محاسبات تصمیم گیران » و « تغییر باورهای مردم » تا « ایجاد نابسامانی مالی و اقتصادی » و « ایجاد آشفتگی های امنیتی ».


هنگامی که در مسائل اخیر بازار ارز دقت بیشتری می‌ شود ، رد پای بیگانه و دستگاههای اطلاعاتی آنها مشهود است.

باید در این جنگ و در مقابل برنامه های جبهه مقابل ایستاد و برای غلبه بر دشمن ، علاوه بر دفاع باید برنامه تهاجم نیز داشت به گونه ای که زمین بازی بوسیله دستگاه اطلاعاتی ما تعیین شود. ۹۷/۱/۲۹
]]>
رهبر انقلاب : هرگونه جناح‌ بازی در وزارت اطلاعات گناه است 2018-04-19T12:20:14+01:00 2018-04-19T12:20:14+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4646 محمد وزارت اطلاعات باید صد در صد انقلابی بماند و انقلابی عمل کندرهبر انقلاب صبح امروز در دیدار کارکنان وزارت اطلاعات : یکی از محورهای مهم و اصلی جنگ اطلاعاتی جبهه وسیع دشمنان با نظام اسلامی ، « نفوذ و تأثیرگذاری بر نظام محاسباتی مسئولان » و « تغییر باورهای مردم » است که در این جنگ ، علاوه بر دفاع و بستن نفوذگاهها ، باید تهاجم نیز انجام ، و از هرگونه غفلت و ساده اندیشی جداً پرهیز شود.مجموعه اطلاعاتی از ابتدا ، سالم و خالص تشکیل شد و تاکنون نیز به همین صورت باقی مانده و امتحان های خوبی پس داده است.هرگو وزارت اطلاعات باید صد در صد انقلابی بماند و انقلابی عمل کند

رهبر انقلاب صبح امروز در دیدار کارکنان وزارت اطلاعات : یکی از محورهای مهم و اصلی جنگ اطلاعاتی جبهه وسیع دشمنان با نظام اسلامی ، « نفوذ و تأثیرگذاری بر نظام محاسباتی مسئولان » و « تغییر باورهای مردم » است که در این جنگ ، علاوه بر دفاع و بستن نفوذگاهها ، باید تهاجم نیز انجام ، و از هرگونه غفلت و ساده اندیشی جداً پرهیز شود.

مجموعه اطلاعاتی از ابتدا ، سالم و خالص تشکیل شد و تاکنون نیز به همین صورت باقی مانده و امتحان های خوبی پس داده است.

هرگونه جناح‌ بازی در وزارت اطلاعات گناه است. در وزارت اطلاعات یک جناح وجود دارد و آن ، جناحِ انقلاب است.
وزارت اطلاعات باید صد در صد انقلابی بماند و انقلابی عمل کند.
]]>
کتاب "مبانی معرفتی مهدویت" 2018-04-19T12:05:40+01:00 2018-04-19T12:05:40+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4645 محمد  در تالیف استاد اصغر طاهرزاده درباره حضرت‌ حجت تلاش شده خواننده تا حدّی به عظمت وجود حضرت حجت در هستی پی ببرد و سعی كند در راستای شناخت امام زمان (عج) نهایت تلاش را بنماید.  در این کتاب دلایل عقلی وجود حضرت حجت و نحوۀ حضور آن حضرت در هستی ، نقش و حضور فعّال حضرت در زمان غیبت ، مقام وِلایی حضرت و این ‌که شناخت امام خود به ‌خود یک نحوه سلوک و سیر به ‌سوی حقایق عالمِ غیب را به همراه دارد.#معرفی_کتب_مهدوی ۳۱✅ کانال "مهدیاران"http://Telegram.me/joinchat/ESW1Az_J7HTsdzr4CymTtw  در تالیف استاد اصغر طاهرزاده درباره حضرت‌ حجت تلاش شده خواننده تا حدّی به عظمت وجود حضرت حجت در هستی پی ببرد و سعی كند در راستای شناخت امام زمان (عج) نهایت تلاش را بنماید.

 در این کتاب دلایل عقلی وجود حضرت حجت و نحوۀ حضور آن حضرت در هستی ، نقش و حضور فعّال حضرت در زمان غیبت ، مقام وِلایی حضرت و این ‌که شناخت امام خود به ‌خود یک نحوه سلوک و سیر به ‌سوی حقایق عالمِ غیب را به همراه دارد.

#معرفی_کتب_مهدوی ۳۱

✅ کانال "مهدیاران"
http://Telegram.me/joinchat/ESW1Az_J7HTsdzr4CymTtw ]]>
کتاب " کلمات قصار امام زمان (عج) " 2018-04-19T11:50:34+01:00 2018-04-19T11:50:34+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4644 محمد  این کتاب توسط محمد تقی اکبرنژاد به نگارش درآمده است. عناوین اصلی کتاب شامل : امام و آخرین نامه به همراه دستورات نهایی ایشان به علی بن محمّد سمری رحمه الله ؛ امام و مدعیان دروغین نیابت ؛ امام و علمای اسلام ؛ اصحاب امام زمان علیه السلام در دوره غیبت از زبان امام حسن عسکری علیه السلام ؛ فرمایشات امام زمان علیه السلام به شیخ مفیدرحمه الل ه؛ توقیعات فقهی ؛ دعاهای امام زمان علیه السلام ؛ روضه خوانی امام زمان علیه السلام ؛ معجزات امام زمان علیه السلام ؛ دیدار با امام زمان علیه السلام میبا  این کتاب توسط محمد تقی اکبرنژاد به نگارش درآمده است. عناوین اصلی کتاب شامل :

 امام و آخرین نامه به همراه دستورات نهایی ایشان به علی بن محمّد سمری رحمه الله ؛ امام و مدعیان دروغین نیابت ؛ امام و علمای اسلام ؛ اصحاب امام زمان علیه السلام در دوره غیبت از زبان امام حسن عسکری علیه السلام ؛ فرمایشات امام زمان علیه السلام به شیخ مفیدرحمه الل ه؛ توقیعات فقهی ؛ دعاهای امام زمان علیه السلام ؛ روضه خوانی امام زمان علیه السلام ؛ معجزات امام زمان علیه السلام ؛ دیدار با امام زمان علیه السلام میباشد.

#معرفی_کتب_مهدوی ۳۰

✅ کانال "مهدیاران"
http://www.Telegram.me/joinchat/ESW1Az_J7HTsdzr4CymTtw
]]>
بهترین شفاعت 2018-04-19T11:35:57+01:00 2018-04-19T11:35:57+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4643 محمد #زندگی یعنی  امیرمۆمنان امام علی علیه السلام : بهترین شفاعت آن است که میان دو نفر در ازدواج میانجیگری کنی تا خدا آن دو را گرد هم آورد. (وسائل الشیعه) #زندگی یعنی

 امیرمۆمنان امام علی علیه السلام :

 بهترین شفاعت آن است که میان دو نفر در ازدواج میانجیگری کنی تا خدا آن دو را گرد هم آورد.

 (وسائل الشیعه) ]]>
آثار نگاه به نامحرم در زندگی زناشوئی 2018-04-19T11:20:46+01:00 2018-04-19T11:20:46+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4642 محمد  #فایل_تصویری (تولیدی قنداب)  #فایل_صوتی  #مسائل_بعد_از_ازدواج  #رسانه_و_خانواده استاد رائفی پور دانلود تصویری با کیفیت HD720p - حجم29 مگابایت http://bit.ly/2tdMuRr دانلود تصویری با کیفیت 360p - حجم 1.82 مگابایت http://bit.ly/2I10SQg دانلود صوتی - حجم 1.74 مگابایت http://bit.ly/2CXBffp✅ کانال قندابhttp://T.me/joinchat/AAAAAENq-2xSdZ--GfeXiA  #فایل_تصویری (تولیدی قنداب)
 #فایل_صوتی

 #مسائل_بعد_از_ازدواج
 #رسانه_و_خانواده


 استاد رائفی پور


 دانلود تصویری با کیفیت HD720p - حجم29 مگابایت

http://bit.ly/2tdMuRr

 دانلود تصویری با کیفیت 360p - حجم 1.82 مگابایت

http://bit.ly/2I10SQg

 دانلود صوتی - حجم 1.74 مگابایت

http://bit.ly/2CXBffp

✅ کانال قنداب
http://T.me/joinchat/AAAAAENq-2xSdZ--GfeXiA ]]>
دانلود #کلیپ 2018-04-19T11:03:49+01:00 2018-04-19T11:03:49+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4641 محمد  « صحبت های استاد رائفی پور درباره انتساب ملکه انگلیس به سادات و اهل بیت (ع) در سال ١٣٩۴ » دانلود با کیفیت HD720p - حجم 7 مگابایتhttp://dl.masaf.ir/film/Raefipour/Ostad%20Raefipour%20-%20Malake%20Engilis%20720%20p.mp4 دانلود با کیفیت 360p - حجم 2 مگابایتhttp://dl.masaf.ir/film/Raefipour/Ostad%20Raefipour%20-%20Malake%20Engilis%20360%20p.mp4  « صحبت های استاد رائفی پور درباره انتساب ملکه انگلیس به سادات و اهل بیت (ع) در سال ١٣٩۴ »

 دانلود با کیفیت HD720p - حجم 7 مگابایت

http://dl.masaf.ir/film/Raefipour/Ostad%20Raefipour%20-%20Malake%20Engilis%20720%20p.mp4

 دانلود با کیفیت 360p - حجم 2 مگابایت

http://dl.masaf.ir/film/Raefipour/Ostad%20Raefipour%20-%20Malake%20Engilis%20360%20p.mp4

]]>
ادامه ی رمان - قسمت 66 2018-04-19T02:30:57+01:00 2018-04-19T02:30:57+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4640 محمد  سکوت سنگینی در اتاق حاکم شده بود ، ادموند همچنان در سکوت به عکسها خیره مانده بود. ویلیام نزدیک پنجره رفت و آن را گشود تا با ورود هوای تازه به درون اتاق کمی فضای سنگین آنجا را تغییر دهد. همگی حرکات و رفتار ادموند را زیر نظر گرفته بودند ، سکوتش نگران کننده و مرگبار بود. ویلیام پیش او برگشت و کنارش نشست ، دستش را روی صورت پسرش گذاشت. اشک‌ های ادموند که آهسته و بی‌ صدا روی دست پدر می‌ چکید ، داغ دل او را بیشتر می‌ کرد. بی‌ آنکه چشم از آن عکس‌ ها بردارد ، از او پرسید : پدر ، وقتی برای اولی  سکوت سنگینی در اتاق حاکم شده بود ، ادموند همچنان در سکوت به عکسها خیره مانده بود. ویلیام نزدیک پنجره رفت و آن را گشود تا با ورود هوای تازه به درون اتاق کمی فضای سنگین آنجا را تغییر دهد. همگی حرکات و رفتار ادموند را زیر نظر گرفته بودند ، سکوتش نگران کننده و مرگبار بود.

 ویلیام پیش او برگشت و کنارش نشست ، دستش را روی صورت پسرش گذاشت. اشک‌ های ادموند که آهسته و بی‌ صدا روی دست پدر می‌ چکید ، داغ دل او را بیشتر می‌ کرد. بی‌ آنکه چشم از آن عکس‌ ها بردارد ، از او پرسید : پدر ، وقتی برای اولین بار تونستید فرزندتون رو در آغوش بگیرید ، اونم درست در اولین لحظه‌ ای که پا به این دنیا گذاشت ، چه حالی داشتید؟

 پدر صورت پسرش را در میان دو دست گرفت و گفت : وقتی که نفست به صورتم خورد و تو دست‌ های من گریه کردی ، دنیا مال من بود. هیچ‌ چیزی زیباتر از پدر شدن تو دنیا وجود نداره ، اونم پدر پسری مثل تو.

 ادموند پدر را سخت در آغوش فشرد و بغضش ترکید ، زیر لب با صدایی که به‌ سختی شنیده می‌ شد ، گفت : پس من همه عمرم رو باختم که بعد از یک سال تازه فهمیدم فرزندی دارم و لذت در آغوش کشیدنش در اولین لحظه‌ های زندگی‌ اش رو از دست دادم...

#رمان_مهدوی ۶۶

✅ کانال "مهدیاران"
http://www.T.me/joinchat/ESW1Az_J7HTsdzr4CymTtw ]]>
یاد امام زمان (عج) در شب معراج 2018-04-19T02:00:51+01:00 2018-04-19T02:00:51+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4638 محمد  رسول خدا (ص) فرمودند : در شب معراج به خداوند متعال عرض کردم : خداوندا جانشینان من کیستند؟ "جانشینان تو کسانی هستند که اسامی آن ها بر ساق عرش نوشته شده است" به ساق عرش نگاه کردم ; دوازده نور دیدم که در هر نوری سطر سبزی بود که نام هر یک از جانشینانم در آن نوشته شده بود ، اول آن ها علی بن ابیطالب (ع) و آخر آن ها مهدی (عج) بود.  عرض کردم : پروردگارا این ها بعد از من جانشینانم خواهند بود؟ "ندا آمد ; آری! اینان دوستان و حجتهای من بعد از تو بر بندگانم می باشند..."  به عزت و جلالم سوگند  رسول خدا (ص) فرمودند : در شب معراج به خداوند متعال عرض کردم : خداوندا جانشینان من کیستند؟ "جانشینان تو کسانی هستند که اسامی آن ها بر ساق عرش نوشته شده است" به ساق عرش نگاه کردم ; دوازده نور دیدم که در هر نوری سطر سبزی بود که نام هر یک از جانشینانم در آن نوشته شده بود ، اول آن ها علی بن ابیطالب (ع) و آخر آن ها مهدی (عج) بود.

  عرض کردم : پروردگارا این ها بعد از من جانشینانم خواهند بود؟ "ندا آمد ; آری! اینان دوستان و حجتهای من بعد از تو بر بندگانم می باشند..."

  به عزت و جلالم سوگند دین خود را به وسیله ی آن ها بر اوهام بشر غالب و کلمه ی خود را به وسیله ی آن ها بلند می کنم و به وسیله آخرین آن ها زمین را از وجود بی دینان و اهل معصیت پاک می کنم و سلطنت شرق و غرب را به او می دهم و بادها را در اختیار او می گذارم و ابرهای سخت را برای او رام می کنم.

  نجم الثاقب , ص۱۷۵

#امام_زمان_از_منظر_روایات ۳۲

✅ کانال "مهدیاران"
http://www.T.me/joinchat/ESW1Az_J7HTsdzr4CymTtw ]]>
تحتِ نظر بودنِ مادرِ امام - عجل اللَّه تعالى فرجه الشریف 2018-04-19T01:45:15+01:00 2018-04-19T01:45:15+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4639 محمد مورّخان نوشته اند : « نرجس خاتون (س) » مادرِ گرامىِ امام مهدى (عج) ، همواره تحت نظر بود تا این كه حوادث گوناگونى حكّام عباسى را به خود مشغول كرد و از آن بانو در جهت دستیابى به حضرت دست كشیدند. آن حوادث از این قرار است : درگیرى با یعقوب بن لیث صفارى ، خروج معتمد و متوكّل از سامرّا و سفر به بغداد به خاطر غائله یعقوب لیث ، مرگِ عبیداللَّه بن یحیى بن خاقان ، وزیرِ معتمد در سالِ ۲۶۳ هجرى قمرى ، مرگِ قاضى القضاة ، حسین بن ابى شوراب در سالِ ۲۶۱ هجرى قمرى كه اومأمورِ كنترلِ نرجس خاتون (س) و دیگر زن مورّخان نوشته اند : « نرجس خاتون (س) » مادرِ گرامىِ امام مهدى (عج) ، همواره تحت نظر بود تا این كه حوادث گوناگونى حكّام عباسى را به خود مشغول كرد و از آن بانو در جهت دستیابى به حضرت دست كشیدند. آن حوادث از این قرار است :

 درگیرى با یعقوب بن لیث صفارى ، خروج معتمد و متوكّل از سامرّا و سفر به بغداد به خاطر غائله یعقوب لیث ، مرگِ عبیداللَّه بن یحیى بن خاقان ، وزیرِ معتمد در سالِ ۲۶۳ هجرى قمرى ، مرگِ قاضى القضاة ، حسین بن ابى شوراب در سالِ ۲۶۱ هجرى قمرى كه اومأمورِ كنترلِ نرجس خاتون (س) و دیگر زنان بود ، ادامه قیام « صاحب زنج » یا « زنگیان » كه مشكلات زیادى براى عبّاسیان به وجود آورد.

 هزار و یک نکته پیرامون امام زمان (عج) ، محمد رحمتی شهرضا

#هزارویک_نکته_پیرامون_امام_زمان ۳۲

✅ کانال "مهدیاران"
http://www.T.me/joinchat/ESW1Az_J7HTsdzr4CymTtw ]]>
عاقبت انکار امام زمان (عج) 2018-04-19T01:30:37+01:00 2018-04-19T01:30:37+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4637 محمد  رسول خدا (ص) فرمودند : کسی که قائم از فرزندان مرا انکار کند بدرستی که مرا انکار کرده است.  قندوزی (از عالمان حنفی اهل سنت و صوفی) روایت کرده : پیامبر اکرم (ص) خطاب به علی علیه السلام فرمود : "امامان بعد از من دوازده نفرند , اول ایشان ای علی تویی و آخر ایشان قائم است که خدا با دست او مشارق و مغارب زمین را می گشاید. ینابیع المودة , ص۴۵۸ و ص۴۹۳#امام_زمان_از_منظر_روایات ۳۱✅ کانال "مهدیاران"http://www.T.me/joinchat/ESW1Az_J7HTsdzr4CymTtw  رسول خدا (ص) فرمودند : کسی که قائم از فرزندان مرا انکار کند بدرستی که مرا انکار کرده است.

  قندوزی (از عالمان حنفی اهل سنت و صوفی) روایت کرده : پیامبر اکرم (ص) خطاب به علی علیه السلام فرمود : "امامان بعد از من دوازده نفرند , اول ایشان ای علی تویی و آخر ایشان قائم است که خدا با دست او مشارق و مغارب زمین را می گشاید.

 ینابیع المودة , ص۴۵۸ و ص۴۹۳

#امام_زمان_از_منظر_روایات ۳۱

✅ کانال "مهدیاران"
http://www.T.me/joinchat/ESW1Az_J7HTsdzr4CymTtw ]]>
عزاداران و دعا برای ظهور 2018-04-18T16:20:24+01:00 2018-04-18T16:20:24+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4636 محمد خواسته ها و دعاها از درد بلند می شوند ؛ به عبارتی دیگر ، پشتِ هر فریادی « درد » ی ست! دعای از سَرِ سیری به چه دردی می خورد؟! دعای حقیقی آن است که دردمندانه و با تمنّا باشد ؛ بهتر بگویم : « دعا ، خواندن نیست ؛ خواستن است! »   حالا اگر امام زمان (عج) به تو بگوید دعا کنی ، در واقع چه مقصودی دارد؟ فقط دعا؟!  او خود ، دعا (ی حقیقی) می کند برای عزادارانی که دغدغهٔ ظهور دارند! در کتاب شریف مِکیالُ المَکارم نقل شده حضرت مهدی علیه السلام فرمود : « همانا ، من برای فردِ مؤمنی که مصیبتِ جد خواسته ها و دعاها از درد بلند می شوند ؛ به عبارتی دیگر ، پشتِ هر فریادی « درد » ی ست! دعای از سَرِ سیری به چه دردی می خورد؟! دعای حقیقی آن است که دردمندانه و با تمنّا باشد ؛ بهتر بگویم : « دعا ، خواندن نیست ؛ خواستن است! »

   حالا اگر امام زمان (عج) به تو بگوید دعا کنی ، در واقع چه مقصودی دارد؟ فقط دعا؟!

  او خود ، دعا (ی حقیقی) می کند برای عزادارانی که دغدغهٔ ظهور دارند! در کتاب شریف مِکیالُ المَکارم نقل شده حضرت مهدی علیه السلام فرمود : « همانا ، من برای فردِ مؤمنی که مصیبتِ جد شهیدم را به یاد آورد و سپس تعجیل در فرج و تایید من را از خدا بخواهد ، دعا خواهم کرد. »

  مکیال المکارم ، ج۲ ، ص۴۶

#از_عاشورا_تا_ظهور ۳۲

✅ کانال "مهدیاران"
http://www.Telegram.me/joinchat/ESW1Az_J7HTsdzr4CymTtw ]]>
چه مکان هایی به امام زمان (عج) منسوب است؟ 2018-04-18T16:05:26+01:00 2018-04-18T16:05:26+01:00 tag:http://seraj-313.mihanblog.com/post/4635 محمد  جواب : اماکن زیادی به امام زمان (عج) منسوب است که به برخی از آنها میپردازیم : مرحوم محدث نوری میفرمایند از جمله اماکنی که منسوب به امام زمان (عج) است ، وادی السلام در شهر نجف اشرف و مسجد سهله در شهر کوفه و مقام امام زمان (عج) در شهر حلّه و مسجد جمکران در قم و مسجد کوفه و سرداب مقدس در شهر سامرا هستند.  به احتمال قوی ، یکی از علل این که این اماکن به حضرت منسوب است ، این است که ایشان در این اماکن رفت و آمد دارند و مکانی است که عاشقان و دلباختگان حضرت به آنجا مراجعه می کنند.#پرسش_و_  جواب : اماکن زیادی به امام زمان (عج) منسوب است که به برخی از آنها میپردازیم :

 مرحوم محدث نوری میفرمایند از جمله اماکنی که منسوب به امام زمان (عج) است ، وادی السلام در شهر نجف اشرف و مسجد سهله در شهر کوفه و مقام امام زمان (عج) در شهر حلّه و مسجد جمکران در قم و مسجد کوفه و سرداب مقدس در شهر سامرا هستند.

  به احتمال قوی ، یکی از علل این که این اماکن به حضرت منسوب است ، این است که ایشان در این اماکن رفت و آمد دارند و مکانی است که عاشقان و دلباختگان حضرت به آنجا مراجعه می کنند.

#پرسش_و_پاسخ_مهدوی ۳۲

✅ کانال "مهدیاران"
http://www.T.me/joinchat/ESW1Az_J7HTsdzr4CymTtw ]]>